Mbi 20 milionë raste me COVID-19 në Indi

08:03 | 4 Maj 2021

Numri i infeksioneve të reja me COVID-19 në Indi ka kaluar zyrtarisht 20 milionë, përkundër se qeveria thotë se shifrat po bien.

India thotë se infeksionet kanë rënë vazhdimisht që nga 30 prilli, kur regjistroi më shumë se 400,000 raste. 355,832 raste janë raportuar të martën.

Ekspertët thonë se numri i vdekjeve dhe infeksioneve është zvogëluar./klankosova/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara