Google ADS

Ivanka Trump merr dozën e dytë vaksinës kundër Covid-19

00:34 | 6 Maj 2021

Ivanka Trump, vajza e ish-Presidentit, Donald Trump, ka marrë dozën e saj të dytë të vaksinës kundër koronavirusit dhe u ka bërë thirrje njerëzve që të vaksinohen.

‘Këtë pasdite, unë me mirënjohje mora dozën time të dytë të vaksinës COVID-19. Vaksinimi i plotë është mënyra më e mirë për t’i dhënë fund kësaj pandemie dhe për të mbrojtur veten dhe njëri-tjetrin, ‘shkroi ajo në mediat sociale, transmeton portal arbresh.info

Ajo morri dozën e dytë të vaksinës Pfizer në Miami.

E veshur me një fustan të bardhë që kushton rreth 684 dollarë dhe me një maskë në fytyrë, ajo është vaksinuar kundër Covid-19.

Ivanka u transferua në Miami pasi shërbeu si këshilltare e babait të saj në Shtëpinë e Bardhë. Ajo dhe burri i tij Jared Kushner aktualisht jetojnë në një kondo të shtrirë përpara oqeanit me tre fëmijët e tyre – Arabella, nëntë, Joseph, shtatë dhe Theodore, pesë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale