Gjermania regjistron shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve ditore nga COVID-19

08:27 | 13 Janar 2021

Gjermania ka regjistruar mbi 19 mijë raste të reja me koronavirus.

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 19,600 në 1,953,426, treguan të mërkurën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 1,060 në 42,637, tregoi shifra.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara