Covid-19/ Vetëm tri raste të reja në Kosovë

15:17 | 19 Korrik 2021

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 1 mijë 091 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 2 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.538.

Në total numri i rasteve aktive është 104./arbresh.info/

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara