Zhduket studentja më e mirë e Senegalit në Francë

16:22 | 12 Janar 2021

Një hetim është hapur në Francë pas zhdukjes së një studenteje të talentuar senegaleze e cila ishte duke studiuar në një shkollë prestigjioze në Paris.

Diary Sow nuk është kthyer në shkollë që nga pushimet e Krishtlindjes, duke ngritur shqetësime në Senegal dhe Francë, transmeton portali arbresh.info

E përshkruar si “studentja më e mirë në Senegal”, Sow ka fituar disa çmime akademike kombëtare dhe ka botuar romanin e parë vitin e kaluar.

Ajo është e moshës 20-vjeçare dhe nuk është parë që nga 4 janari./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara