Google ADS

Zelensky uron për Ramazan: Të na ndihmojnë lutjet për t’i hequr rusët pafe

23:34 | 22 Mars 2023

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Zelensky, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se shpreson që Ramazani i ardhshëm të gjejë Ukrainën në paqe dhe të lirë nga Rusia.

“Le të na ndihmojë fuqia e lutjes në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit të pastrojmë Ukrainën nga rusët e këqij të pafe, nga ata që me të vërtetë nuk besojnë në asgjë, dhe kjo është arsyeja pse ata janë të aftë për një terror të tillë. Ramazani i ardhshëm le të fillojë në paqe dhe në të gjithë tokën ukrainase të lirë nga Rusia”, ka shkruar Zelensky në Twitter, duke postuar një video./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale