Zelensky falënderon Finlandën për ndihmën ushtarake: Bashkë deri në fitore

18:03 | 25 Maj 2023

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, e ka falënderuar Finlandën për marrëveshjen për ndihmë shtesë ushtarake për Ukrainën.

Ai falënderimin e bëri përmes një postimi në Twitter, për pajisjet shtesë, të cilat përfshijnë armatim kundërajror dhe municione, shkruan Sky News.
“Falënderoj Finlandën dhe presidentin për zbatimin e shpejtë të marrëveshjeve tona të arritura në Helsinki. Paketa e 16-të e ndihmës mbrojtëse për Ukrainën, e cila do të përfshijë sisteme kundërajrore dhe municione, nevojitet urgjentisht në fushën e betejës. Së bashku deri në fitore”, ka shkruar Zelensky.

lexo edhe:

Finlanda do të dërgojë më shumë pajisje ushtarake në Ukrainë

Shpërndaje në rrjete sociale