Uragani Michael kalon në Florida pas përmbytjeve dhe fataliteteve që la pas në qendër të SHBA-së

08:50 | 9 Tetor 2018

Uragani Michael kalon në Florida pas përmbytjeve dhe fataliteteve që la pas në qendër të SHBA-së

Garda Nacionale e SHBA-së është mobilizuar që t’u ndihmojë njerëzve në Florida, transmeton arbresh.info.

Deri tash uragani shkatërrues ka lënë të vdekur mbi 13 persona dhe ka shkaktuar miliona dollar dëme materiale.

Uragani Michael ka shpejtësi të erës deri në 85 milje në orë dhe veç po vjen e po bëhet më I rrezikshëm.

Ky mendohet se është uragani më i rrezikshëm brenda dekadës së fundit në që ka goditur Floridën./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara