Turqi, operacione anti-drogë, mbi 600 të arrestuar

20:21 | 8 Maj 2017

Forcat e sigurisë në Turqi, të hënën kanë arrestuar rreth 645 persona gjatë një operacioni mbarëkombëtarë për luftimin e drogës.

Mijëra policë kanë marrë pjesë në bastitjet e mëngjesit, që u krye në dhjetëra qytete, transmeton portali arbresh.info.

Policia gjatë bastisjeve ka konfiskuar heroinë, kanabis, ekstazi, armë dhe municione të ndryshme./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara