Google ADS

Turbulenca të forta gjatë fluturimit nga Doha në Dublin, lëndohen 12 pasagjerë

16:48 | 26 Maj 2024
E.H

12 persona janë lënduar në një fluturim për në Dublin për shkak të turbulencave.

Gjashtë pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit në një fluturim të Qatar Airways nga Doha në Dublin u lënduan pasi përjetuan turbulenca mbi Turqinë, shkruan SkyNews, transmeton Arbresh.info.

Megjithatë, avioni arriti të ulej normalisht dhe në mënyrë të sigurt në aeroportin e Dublinit. Ekipet e emergjencës ishin gjithashtu në vendngjarje për të ndihmuar.

Ky incident vjen pak ditë pas incidentit në një fluturim të Singapore Airlines ku një person humbi jetën dhe dhjetëra persona u plagosën, mes tyre një grua e cila mbeti e paralizuar.

Shpërndaje në rrjete sociale