Trump: Arsenali bërthamor i SHBA më i fortë se kurrë

14:28 | 9 Gusht 2017

Donald Trump ka shkruar në Twitter që urdhri i tij i parë si president për të rinovuar dhe modernizuar arsenalin bërthamor amerikan, që tani është më i fortë se kurrë.

Mes tjerash ai ka thënë se Uashingtoni nuk do të lejojë asnjë komb të kalojë fuqinë amerikane, transmeton portali arbresh.info.

Trump gjithashtu është shprehur se shpreson që SHBA nuk do të duhet të përdorë asnjëherë armët bërthamore./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara