Google ADS

Tërmeti me magnitudë 6.2 goditi Venezuelën

07:53 | 23 Qershor 2024
K.B

Venezuela është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në një thellësi prej 84 kilometrash, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.

Ndërkohë, Epiqendra e tërmetit u regjistrua 41 kilometra në veriperëndim të qytetit të Guiria dhe 82 kilometra në verilindje të qytetit të Carupano./abcnews.al

Shpërndaje në rrjete sociale