Google ADS

Tërmet i fuqishëm në El Salvador, lëshohet paralajmërim për cunami

12:40 | 30 Maj 2019
Arbresh.info

Një tërmet i fuqishëm ka goditur El Salvadorin me një magnitudë prej 6.6, dridhja e fundit në të ashtuquajturën Rrethi i Zjarrit të Paqësorit.

Raportohet për ndërprerje të energjisë elektrike në disa pjesë të vendit si rezultat i tërmetit si dhe janë lëshuar paralajmërime për një cunami të mundshëm, transmeton portali arbresh.info.

Dridhja goditi bregun qendror pranë La Pazit.

Kjo gjë nxiti frikën e një cunami dhe ndjek një tërmet me magnitudë 8.0 që përfshiu Perunë të shtunën.

Qendra Paralajmëruese e Cunamit (PTWC) me seli në Havai tha se tërmeti kishte ndodhur në ora 23.08 të kohës lokale./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale