Google ADS

Temperatura të larta dhe ciklone në Indi, rreth 100 viktima nga i nxehti

20:48 | 3 Qershor 2024
E.G

Vala e të nxehtit ka përfshirë Indinë. Raportohet se më shumë se 100 njerëz kanë humbur jetën nga temperaturat e larta, ndërsa dhjetëra mijëra të tjerë, janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Gati 25,000 njerëz raportohet se janë të sëmurë.

Disa pjesë të vendit në Indi u goditën edhe nga një ciklon, shira të dendura.

Por disa zona u shoqëruan me temperatura të larta që arrinin deri në 50 gradë celsius në Delhi./abcnews.al/

Të ngjashme