Teksasi goditet nga uragani Nicholas

12:16 | 14 Shtator 2021

Stuhia Nicholas ka arritur në brigjet e Teksasit vetëm disa orë pasi u shpall uragan i kategorisë së parë.

Qendra Kombëtare e Uraganeve paralajmëroi se stuhia po sjell erë të fuqishme dhe reshje të dendura, shkruan “The Independent”, transmeton arbresh.info

Duke sjellë erë me shpejtësi deri në 120 kilometra në orë, uragani Nicholas arriti në pjesën lindore të gadishullit Matagorda, njoftuan autoritetet.

Uragani pritet ta prekë zonën që ishte goditur nga uragani Harvey si dhe Louisiana-n. Kjo është stuhia e 14-të që vjet nga Atlantiku këtë vit gjatë sezonit të uraganeve.

Kujtojmë se, presidenti amerikan, Joe Biden, të martën shpalli gjendje emergjente në Louisiana dhe dha urdhër që autoriteteve lokale t’u ofrohet ndihmë nga qeveria qendrore, njoftoi Shtëpia e Bardhë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara