Steinmeier bëri thirrje për udhëheqje franko-gjerman të BE-së

23:23 | 30 Mars 2017

Presidenti i zgjedhur i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier bëri thirrje sot për një udhëheqje të fuqishme franko-gjerman, për të siguruar të ardhmen e Bashkimit Evropian.

“Gjermania dhe Franca do të duhet të marrin përgjegjësi më të madhe, për të realizuar shpresat e evropianëve”, tha Steinmeier në një deklaratë të përbashkët me presidentin francez Francois Hollande, gjatë vizitës së tij në Paris.

Deklarata e dy presidentëve vie një ditë pasi Britania e Madhe dorëzoi kërkesën për fillimin e shkëputjes nga Bashkimi Evropian.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara