Shfaqje luftarake në Korenë e Veriut, ushtarët thyejnë tulla e përkulin shufra hekuri

12:32 | 13 Tetor 2021

Media shtetërore të Koresë së Veriut kanë transmetuar pamje të ushtarëve që shfaqin aftësinë e tyre luftarake dhe aftësinë për të goditur objekte të ndryshme me duart e tyre të zhveshura.

Performanca u vu në skenë në një ekspozitë mbrojtëse në Phenian dhe u shikua nga udhëheqësit përfshirë Kim Jong-un, transmeton arbresh.info

Përveç shkatërrimit të tullave dhe pllakave, ushtarët u panë të shtrirë në shtretër me copa qelqi dhe gozhdë hekuri, me pllaka betoni të goditura me copa mbi trupat e tyre.

Finalja tregoi burrat që përkulnin shufrat prej hekuri me qafën e tyre dhe dilnin nga zinxhirët.

Mediat e Koresë së Veriut thanë se duhej të tregonin armiqve se ushtarët e tyre kishin “grushta hekuri për të mbrojtur paqen e vendit”./bbc/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara