Rrotullohet në Bullgari autobusi me udhëtarë serbë, ka të lënduar

09:50 | 15 Gusht 2022

Një autobus me udhëtarë serbë që ishte duke udhëtuar nga Serbia është aksidentuar në autostradën e Trakës në Bullgari.

Sipas medias serbe “N1”, nga aksidenti kanë mbetur të lënduar tetë fëmijë dhe katër persona të rritur.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur autoambulanca, zjarrfikësit dhe policia.

Sipas raportimeve, të gjithë pasagjerët që ishin në autobus janë shtetas të Serbisë, ndërsa në total kanë qenë 48 pasagjerë. Ata ishin duke u kthyer nga “Sunny Beach”, pasi që morën pjesë në një festival në “Nessebar”.

RTS raporton se të lënduarit po transportohen në spitalin e Stara Zagorës dhe se dy persona kanë marrë lëndime të rënda, njëri prej të cilëve është fëmijë.

Gjithashtu televizioni publik bullgar ka bërë të ditur se ende nuk dihet shkaku i aksidentit, por edhe se në autostradën për në Sofje është krijuar një bllokadë dhe kolona të gjata, si dhe është krijuar një korridor për mjetet e emergjencës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme