Qëlloi me armë nigerianët, arrestohet italiani që tmerroi qytetin

21:02 | 3 Shkurt 2018

Policia italiane ka arritur të arrestojë një person që gjatë ditës së sotme ka shkaktuar panik në qytetin e Maceratës, pasi nga makina shtiu me armë drejt emigrantëve nigerianë.

I arrestuari është shtetas italian dhe në momentin e ndalimit ai mbante flamurin italian mbi trup, ndërsa thirriste me zë “Rroftë Italia”, transmeton portali arbresh.info

Gjatë kohës së ndalimit ai ka bërë përshendtjen fashiste.

Ai ka pranuar autorësinë e ngjarjes, ndërsa supozohet se motivimi i kësaj ngjarje është hakmarrja ndaj komunitetit nigerian./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara