Princi Harry, i vetmi që nuk arriti ta takojë mbretëreshën Elizabeth para vdekjes

23:37 | 8 Shtator 2022

Ndërkohë që e gjithë familja mbretërore ishte lajmëruar për përkeqësimin e shëndetit të mbretëreshës Elizabeth I, të gjithë u nisën drejtë kështjellës Balmoral, ku edhe monarkja ndodhej.

The Sun raporton se të vetmit që nuk arritën ta shohin mbretëreshën ndërsa ende nuk kishin ndërruar jetë, ishte Princi Charles dhe bashkëshortja e tij Meghan Markle.

Charles ishte nisur për të qenë pranë familjes së tij, ndërsa Meghan zgjodhi të qëndronte në Londër.

Princi Harry, ka mbërritur vetëm rreth orës 21:40 në Kështjellën Balmoral në Skoci, ndërkohë që ndiqej nga një kolonë makinash.

Mbretëresha Elizabeth ishte e monarkja që ka qëndruar më gjatë në fronin e Britanisë së Madhe, ndërsa ka ndërruar jetë sot në moshën 96-vjeçare.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale