Policia të veshur si babadimra bastisin shtëpinë e dilerit të drogës

16:25 | 16 Dhjetor 2020

Njësiti i anti-drogës në Peru kanë bastisur një shtëpi të veshur si Babadimri dhe një elf, duke e arrestuar dilerin e dyshuar të drogës.

Zëdhënësi i policisë tha që i dyshuari akuzohej për shitje të drogës jashtë shtëpisë së tij, në afërsi të një shkolle, transmeton portali arbresh.info

Oficerët, të veshur me jelekë anti-plumb nën kostume, arritën në një furgon të fshehtë para se të hynin në shtëpinë ku zbuluan një çantë që përmbante drogë, maska dhe një armë.

Policia e vendit ka përdorur maskime gjatë bastisjeve për disa kohë dhe thotë se metoda është një taktikë efektive.

Ata në të kaluarën janë veshur si njerëz të pastrehë dhe pastrues rrugësh në të kaluarën./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara