“Përbindësh, plehrë”: Vërshojnë komentet negative për vrasësin e Caroline

10:29 | 18 Qershor 2021

Mijëra komente negative për 32-vjeçarin Babis Anagnostopulos, që vrau gruan e tij 20-vjeçare në Greqi.

Gjithçka filloi kur ai pranoi krimin që i tronditi të gjithë. Mijëra përdorues të Instagram-it komentuan në foton e fundit të tij, që ai kishte hedhur menjëherë pas ngjarjes.

Ishte një foto e lumtur nga dasma e tyre, me mbishkrimin: “Përgjithmonë bashkë. Udhëtim të mbarë dashuria ime”. Deri të enjten pasdite komentet në këtë foto ishin 4.500 dhe qytetarët solidarizoheshin me dhimbjen e tij.

Por mëngjesin e kësaj të premteje numërohen mbi 22.500 komente, të mbushura me mllef ndaj tij. “Përbindësh, llum, plehrë”, janë disa nga komentet për pilotin 32-vjeçar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara