Papa Françesku vendos porosinë në derën e banesës “Mos vajtoni”

12:03 | 15 Korrik 2017

Nëse dikush pyet se çfarë Papa Françesku mendon për njerëzit, të cilët vazhdimisht ankohen, përgjigjja është varur në dyert e banesës së tij në Vatikan – “Mos vajtoni”.

Në gjuhën italiane dhe me shkronja me ngjyrë të kuqe dhe të kaltër shkruan, se “Shkelësit vuajnë nga sindroma e ndjenjës së përhershme të viktimës, si dhe nga mungesa e humorit, dhe aftësisë për zgjidhjen e problemeve”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara