Mjekët francezë u bëjnë thirrje qytetarëve që të mos flasin në transportin publik

23:15 | 23 Janar 2021

Mjekët francezë u kanë bërë thirrje qytetarëve të shmangin bisedat në transportin publik në mënyrë që të zvogëlojnë rrezikun e përhapjes së koronavirusit.

“Përveç mbajtjes së detyrueshme të maskave mbrojtëse, kur distanca fizike nuk është e mundur, duhet të respektohet një rregull i thjeshtë: shmangni bisedën dhe telefonimin në transportin publik”, apeluan mjekët francezë, raporton BBC, transmeton portal arbresh.info

Franca ka një numër në rritje të infektimeve me koronavirusin.

Mjekët theksojnë se ky apel nuk është detyrim, por rekomandim mëse i nevojshëm./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara