Mbi 20 milionë amerikanë janë milionerë, ja si u bënë

19:03 | 22 Janar 2021

Milionerët mund të mos jenë aq të pazakontë sa mendoni.

Ka më shumë se 20 milion njerëz në SHBA me pasuri të mjaftueshme për t’iu përshtatur përkufizimit ‘milioner’, sipas një studimi të vitit 2020 nga Credit Suisse, transmeton portali arbresh.info

Chris Hogan, drejtuesi i radios dhe autori i librit “Çdo ditë milionerë”, anketoi më shumë se 10,000 nga ata individë të pasur për të kuptuar sekretin e tyre të suksesit. Hogan shpejt mësoi se shumica e milionerëve nuk janë siç shihni në televizion.

“Këta janë njerëz të rregullt, punëtorë, të përditshëm. Ata nuk janë të shkëlqyeshëm ”, tha Hogan. Shumica e tyre akumuluan pasurinë e tyre me kalimin e kohës duke marrë vendime të mençura, sipas Hogan. Dhe të kesh një mendim të veçantë pothuajse botërisht kontribuoi në suksesin e tyre, tha tutje Hogan.

Ai zbuloi se rreth 97% e milionerëve të anketuar besonin se kishin në kontroll fatin e tyre. Kjo është shumë më e lartë se 55% e popullsisë së përgjithshme që Hogan zbuloi se ndajnë të njëjtin mendim. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara