Marina ukrainase shkatërron anijen luftarake të Rusisë në portin Bardyansk

15:49 | 24 Mars 2022

Marina ukrainase ka shkatërruar një anije luftarake ruse në portin e qytetit Bardyansk i cili ishte okupuar nga rusët.

Ushtria ukrainase ka publikuar pamje nga vendi i ngjarjes teksa zëvendësministrja ukrainase e Mbrojtjes, Anna Malyar ka thënë se anija luftarake që u shkatërrua sot mund të bartte 20 tanke, 45 makina ushtarake dhe 400 ushtarë parashutistë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale