Joshua Boyle, i liruar nga pengmarrja përballet me 15 kallëzime penale

00:22 | 3 Janar 2018

Kanadezi që u mbajt peng për pesë vite me rradhë nga një grup kryengritësisht që kishin lidhje me talebanët, është arrestuar.

Joshua Boyle, 34 vjeç, po përballet me 15 akuza, duke përfshirë sulme dhe thyerje të ligjit, shkruajnë mediat kanadeze, transmeton portali arbresh.info

Në muajin tetor të vitit 2017, ushtarët pakistanezë e shpëtuan atë bashkë me gruan e tij amerikane, Caitlan Coleman dhe fëmijët e tyre nga “kthetrat” e talebanëve.

Çifti u rrëmbye në Afganistan në vitin 2012 dhe lindi tre fëmijë ndërsa ishte në robëri.

“Toronto Star”, duke cituar dokumenta të gjykatës , raportoi se ai përballet me tetë akuza për sulm, d yakuza për sulme seksuale, dy akuza paligjshme të burgimit, një akuzë për policitë mashtruese, dhe detyrimin e pirjes së lëngjëve helmuese.

Të gjitha akuzat janë ngritur me 1 janar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara