Johnson premton miliarda funta për rimëkëmbjen ekonomike

16:35 | 28 Qershor 2020

Britania së shpejti do të përballet me një “stuhi pasojash ekonomike” të koronavirusit.

Kryeministri britanik Boris Johnson premtoi sot se do të shpenzojë miliarda funta për të shpëtuar ekonominë dhe paralajmëroi se vendi së shpejti do të përballet me një “stuhi pasojash ekonomike” të koronavirusit.

“Nëse Covid-19 është rrufe, ne jemi duke bartur pasojat ekonomike. Ne do të jemi gati “, ka shkruar Johnson në Twitter./lajmi.net/

Shpërndaje në rrjete sociale