Joe Biden viziton varrin e ish-gruas dhe vajzës, në përvjetorin e 48 të aksidentit fatal

01:06 | 19 Dhjetor 2020

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka shënuar përvjetor solemn, kur këtë të premte vizitoi varrin e gruas së tij të parë, Neila dhe vajzës së tij Naomi.

Të dyja, kishin vdekur 48 vjet më parë në një aksident të tmerrshëm, përcjellë Klan Kosova.

78-vjeçari Biden, bashkë me gruan Jill Biden, vizitoi varrezat jashtë Shën Jozefit në Kishën Katolike Romake Brandyëine në Wilmington, Delaware, njoftojnë mediat e huaja.

Bashkë me vajzën e tyre Ashley Biden dhe dhëndrrin Howard Kerin, morën pjesë në meshën e mëngjesit para se të dilnin te varrezat.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara