Itali, 3 të vdekur dhe dy të zhdukur nga orteku

20:11 | 2 Mars 2017

Tre persona kanë mbetur të vdekur, besohet se tre persona të tjerë janë plagosur, ndërsa dy të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një ortek ka goditur një resort skijimi në Courmayer.

Vdekjet janë raportuar të kenë ndodhur jashtë një piste skijimi, përderisa viktimat ishin duke ecur nëpër dëborë, transmeton portali arbresh.info.

Autoritetet italiane thane se skiatorët e plagosur janë përplasur nga shkëmbijtë e rënë dhe janë dërguar në spital me helikopter.

Ekipet e shpëtimit thanë se skiatorët e zënë nga orteku janë nga Gjermania, Belgjika, Suedia dhe Italia./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara