Irani paralajmëron për “luftë të re”

21:42 | 19 Prill 2018

Udhëheqësi supreme i Iranit ka paralajmëruar zyrtarët e lartë se vendi i tyre është duke u përballur me kërcënime të spiunazhit dhe përmbysjes nga armiqtë e huaj që kërkuan të minojnë Republikën Islamike dhe sferën e saj gjithnjë e më të madhe në Lindjen e Mesme.

Ajatollah Ali Khamenei u tha zyrtarëve iranian të inteligjencës të jenë të gatshëm të luftojnë një “luftë inteligjente” mbi opinion publik dhe integritetin e ideologjisë sunduese të vendit, transmeton portali arbresh.info

Ai këto komente i ka bërë pikërisht në kohën kur tensionet me SHBA-të, Izraelin dhe Arabinë Saudite janë duke u rritur.

“Ne tani jemi vendosur në mes të kësaj fushë beteje të madhe, njëra anë është sistemi i Revolucionit Islamik, pala tjetër është front i madh dhe i fuqishëm i armiqve”, tha Khamenei, sipas faqes së tij zyrtare.

“Ne duhet t’i rezistojmë gjatë kësaj lufte, kundër planeve të frontit të kundërt dhe për të kapërcyer armikun duhet të zhvillojmë strategji ofenduese përveç atyre mbrojtëse, në mënyrë që një strategji strategjike në fushën e lojës të parashtrohet nga shërbimet tona të inteligjencës”, shtoi ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara