Google ADS

Heronjtë e ditës mbrojnë nga breshëria e plumbave gratë dhe fëmijët

16:29 | 28 Gusht 2018

Një zjarrfikës hero dhe një njeri tjetër i guximshëm kanë kërcyer në mbrojtje të konsumatorëve në një dyqan në New Mexico, ku një person i armatosur hapi zjarr.

Incidenti ndodhi në një pompë benzine në  Española në muajin qershor, transmeton portali arbresh.info.

E pamjet e këtij rasti vetëm tani janë bërë publikuar nga policia e Española.

Zjarrfikësi lokal Enrico Trujullio është identifikuar si njëri nga burrat që ka mbrojtur një grua nga breshëria e plumbave.

Në një kënd tjetër nga kamerat e survejimit, një konsumator i paidentifikuar shihet duke u bërë mburojë për dy fëmijë dhe një grua gjatë të shtënave.

Enrico Trujullio

Fatmirësisht askush nuk është lënduar nga ky incident./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme