Gjermani, dyshohet se një burrë vrau gruan, vajzat, vjehrrën dhe në fund veten

17:03 | 13 Shkurt 2021

Një vrasje e shumëfishtë ka ndodh dje në një shtëpi në Gjermanin perëndimore. Shërbimet e urgjencës gjetën pesë trupa pasi zjarri kishte kapluar shtëpinë.

Hetuesit besojnë se burri goditi për vdeje gruan e tij, vajzat e tij dhe vjehrrën, para se të vriste veten.

Zjarrfikësit gjetën trupat në shtëpinë në Radevormwald, afër qytetit të Wuppertal, të premten.

Burri ishte një 41 vjeçar, gruaja e tij 37 vjeçare, vajzat ishin të moshës 1 dhe 4 vjeç dhe vjehrra e tij 77 vjeçare, raporton Ap.

Policia dhe prokurorët thanë të shtunën se ata besojnë se burri vrau pjesën tjetër të familjes, vuri flakën në shtëpi dhe më pas goditi me thikë veten. Ata dyshojnë se motivi ishte dështimi i martesës së tij.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara