Filipe Luis: Pesë minuta para ndeshjes Hazard do të luante Mario Kart

16:06 | 22 Shkurt 2021

Mbrojtësi veteran brazilian u paraqit së bashku me belgun enigmatik në Chelsea dhe beson se ai ka aftësinë natyrore për të rivalizuar Lionel Messin.

Eden Hazard mburret me aftësinë natyrore të Lionel Messit por i mungon “ambicia” për të qenë më i miri në botë thotë Filipe Luis, me ish-mbrojtësin e Chelsea që zbulon se Belgu “luante Mario Kart” pesë minuta para një ndeshje të madhe.

Luis beson se Hazard është shumë dembel dhe thotë se 30-vjeçarit iu duhet një pasion më i madh në mënyrë që të qëndrojë përkrah elitës globale, shkruan Goal, transmeton arbresh.info.

“Eden, së bashku me Neymar, janë lojtarët më të mirë që kam luajtur ndonjëherë përkrah – atje me Messin”, tha Luis, për Daily Mail.

“Ai nuk stërviste mirë, pesë minuta para ndeshjes ai do të luante Mario Kart në dhomën e zhveshjes. Ai do të ngrohej pa i lidhur çizmet e tij. Atëherë askush nuk mund t’ia hiqte topin prej këmbëve. Ai do të driblonte tre ose katër lojtarë dhe do të fitonte lojëra vetë.

“Hazard ka kaq shumë talent. Ndoshta atij i mungon pak ambicia për të thënë: Unë do të jem lojtari më i mirë në botë. Sepse ai mund të ishte.”/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara