Disa të plagosur në përleshjet mes palestinezëve dhe ushtrisë izraelite

00:01 | 30 Korrik 2021

12 persona janë trajtuar për plagë me armë zjarri në përleshjet mes palestinezëve dhe ushtrisë izraelite gjatë ditës së enjte pas funeralit të një fëmije që besohet se u vra nga zjarri i ushtrisë në Beit Ummar të Bregut Perëndimor.

Një palestinez është i plagosur rëndë dhe është i shtruar në spital pranë qytetit të Hebronit në jug të Bregut Perëndimor, shkruan Euro News.

Protestuesit palestinezë kanë hedhur gurë drejt trupave izraelite pas funeralit të Mohammed al-Alami, 12 vjeçar, i cili banorët thonë se u vra nga zjarri i ushtrisë ndërsa po hipte në makinë me babanë e tij të mërkurën.

Ushtria izraelite ka filluar një hetim mbi të shtënat vdekjeprurëse të së mërkurës.

Lajmet më të lexuara