Google ADS

Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

10:33 | 18 Mars 2023
A. B.

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke thënë se sytë e BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot.

“Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri. Pas diplomacisë intensive të anijes ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, ne do të diskutojmë me presidentin Aleksandar Vuçiq dhe Albin Kurti për aneksin e zbatimit – një pjesë integrale e Marrëveshjes për rrugën drejt normalizimit të marrëdhënieve”, ka shkruar Borrell në Twitter krahas një fotografie nga liqeni i Ohrit.

/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale