8-vjeçari nga Gjermania i jep makinës me 140km/h

21:06 | 21 Gusht 2019

Një vogëlush vetëm 8 vjeç nga Gjermania ka marrë pa leje makinën e prindërve të tij dhe e ka ngarë në autostradë me një shpejtësi shumë të lartë.

Sipas mediave në Gjermani, 8-vjeçari u ndalua nga policia ndërkohë që po udhëtonte me një shpejtësi prej 140km/h për në Dortmund me makinën e prindërve të tij, tip “Volkswagen Golf”.

Ai kishte ndezur bllokazhin sinjalizues dhe kishte vendosur një trekëndësh të vogël paralajmërues në pjesën e pasme të makinës.

Kur u ndalua nga uniformat blu, 8-vjeçari tha se thjesht donte të bënte një xhiro dhe më pas ka shpërthyer në lot.

Nëna e tij e shqetësuar kishte njoftuar policinë duke thënë se djali i saj ishte larguar nga shtëpia dhe kishte marrë makinën.Fatmirësisht gjithçka përfundoi pa të lënduar dhe pa pasoja./Opinion.al/

Shpërndaje në rrjete sociale