4 shpërthime në qendër të Kievit

01:01 | 3 Mars 2022

Media ukrainase, The Kiev Indiependent, raporton se dy shpërthime të fuqishme janë dëgjuar sonte në qendër të Kievit.

Banorët kanë shkuar menjëherë në qëndrat e strehimit, pasi kanë rënë sirenat për sulm, transmeton portal arbresh.info

Shpërthimet e fuqishme janë dëgjuar pranë stacionit të metrosë, Arsenalnaya.

Një shpërthim i tretë dhe i katërt janë dëgjuar tani pranë stacionit të metrosë Druzhby Narodiv të Kievit./arbresh.info/

https://twitter.com/Osinttechnical/status/1499173953486655492?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1499173953486655492%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bbc.co.uk%2Fnews%2Flive%2Fworld-europe-60582327

https://twitter.com/KyivIndependent/status/1499169968407126016

Shpërndaje në rrjete sociale