Veshje e aksesorë të yjeve botërore i gjeni edhe në “Runway Boutique” në Prishtinë

19:00 | 16 Janar 2021 | Elmedina Ballazhi

Nëse doni që veshja juaj të duket sa më “IN” atëherë mos hezitoni t’i shtoni gardërobës suaj edhe brendet më të njohura në botë, të cilat janë përdorur dukshëm nga ikonat e modës.

Jemi mësuar të shohim se vetëm nëpërmjet ekraneve të shohim brende të kushtueshme e kurrë nuk na ka marr me mend se ka edhe në Kosovë.
E, këto brende mund ti gjeni në butikun “Runway Boutique” në Prishtinë.

Ky është butiku i pari dhe i vetmi në Kosovë, që operon në treg mbi 12 vite.

“Runway Boutique” sjell gjashtë brendet origjinale në tregun kosovar si “D’Square”, “Alexander McQueen”, “Balmani”, “Versace”, “Philipp Plein” dhe “Billionare”.

Pronarja e butikut “Runway”, Vjosa Rrahmani, për arbresh.info, ka treguar se, gjatë viti të kaluar por edhe këtë vit, brendi më i kërkuar nga klientët e rijnë është “Alexander McQueen”, për të mbathurat mjaft unike.

E, ndërsa, brendet e tjera si “Balmani”, “Versace”, “Philip Plein”, “Billionare”, janë të kërkuar nga mosha pak sa më e vjetër, por edhe të rinjtë i duan shumë këto brende.

E veçanta, e këtij butiku është se për çdo vit marrin trendët më të reja të brendeve në fjalë, e në kohë i sjellin edhe në Kosovë, ku vetë Vjosa na tregon se ka marrëveshje më këto brende dhe gjithmonë në tregun kosovarë i sjell më të rejat në treg e që janë origjinale.

Sipas saj këto porosi behën në Milano dhe Paris, ku bëhen porosit dhe përzgjidhen ekstra për dyqani e saj.

Nëse keni festë dhe dëshironi që ndenja juaj të kalon sa më bukur, pse të mos e provoni edhe shampanjën “Philipp Plein”, e cila ekskluzivisht gjendet në dyqanin “Runway”.
Detajet i sjellë storia e përgatitur nga portali arbresh.info./E.Ballazhi/arbresh.info/

(artikull i sponsorizuar)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara