Serbët nuk e kanë harruar asociacionin

22:03 | 10 Tetor 2018

Serbët kurrë nuk do të heqin dorë nga Bashkësia e komunave serbe, ngase kjo nuk është çështje politike, por jetësore.

Kështu është thënë në një tubim në veri të Mitrovicës të organizuar nga Lista Serbe. Kryetari i veriut të Mitrovicës, njëherësh kryetar i Listës Serbe, Goran Rakiq, tha se serbët e Kosovës po presin që 2 mijë ditë për realizimin e formimit të Bashkësisë së komunave, për të cilën gjë Prishtina ka premtuar dhe është zotuar./RTK/

Shpërndaje në rrjete sociale