E mitura mbetet shtatzënë, policia arreston babanë e fëmijës

12:18 | 28 Shkurt 2019

Një rast tjetër i shtatëzanisë së femrës nën moshën 16 vjeçare është raportuar nga Policia e Kosovës.

Në raportin 24 orësh është bërë e ditur se nga reparti i Gjinekologjisë në QKUK se një paciente femër e komunitetit ashkali është pranuar në këtë repart.

E njëjta pritet të lind fëmijë. Në lidhje me rastin është identifikuar dhe intervistuar i dyshuari mashkull po ashtu i komunitetit ashkali.

I njëjti i përkiste moshës së mitur ndërkaq që bashkëjetonte me viktimën. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara