Osmani: LDK-ja parandaloj falimentimin e Trepçës

12:44 | 30 Maj 2017

Kandidatja për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani nga radhët e LDK-së ka vizituar minierën e Trepçës, shkruan Arbresh.info

Ajo përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka thënë se LDK-ja r ka parandaluar falimentimin e Trepçës.

Më poshtë mundë ta lexoni statusin e plotë të saj:

Trepça është e minatorëve

LDK parandaloi falimentimin e Trepçës dhe tani ka plan konkret për revitalizimin e saj. Minatorët meritojnë ligj te veçante për pensionet sepse punojnë ne kushte jashtëzakonisht te renda./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara