Google ADS

Imazhet e zbuluara të iPhone 16 Pro Max tregojnë se ekrani i madh mund të mos jetë i vetmi ndryshim shqetësues

11:29 | 16 Maj 2024
.

Apple thuhet se është gati të rrisë madhësinë e ekranit të telefonit të saj në iPhone 16 Pro dhe Pro Max.

Por, me sa duket rritja e përfolur mund t’i bëjë modelet Pro paksa të mëdha për preferencat e shumicës së njerëzve.

Edhe pse, deri në momentin e prezantimit të modelit të ri të telefonit këto mbeten vetëm thashetheme, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Në tre fotot e postuara në rrjete sociale, vërehet dallimi në madhësi midis një iPhone 15 Pro Max dhe një iPhone 16 Pro Max.

Dhe po, një rritje e madhësisë së ekranit thuhet se do ta bëjë telefonin më të gjerë, më të trashë dhe më të gjatë.

Gjithashtu, imazhet e zbuluara tregojnë se edhe kamerat e telefonit janë më të mëdha në krahasim me iPhone 15 Pro Max.

Njësia kryesore e kamerës pritet të ketë një sensor që do ta bëjë atë një nga telefonat me kamerën më të mirë.

Shpërndaje në rrjete sociale