Google ADS

BMW M4 CS, e dyta më e shpejta në pistë

14:53 | 10 Maj 2024
.

BMW M4 CS e re është mjaft e shpejtë.

Dhe nuk është e shpejtë vetëm në një rrugë të drejtë.

Vetura mund të kalojë pistën Norschliefe prej 20 kilometrash në Nurburgring për vetëm 7 minuta e 21,99 sekonda, duke e bërë atë afër të qenit BMW-ja më e shpejtë në pistë, përcjell Telegrafi.

Rekordin ende e mban BMW M4 CSL me një xhiro të realizuar për vetëm 7 minuta e 20 sekonda në vitin 2022.

Bëhet e ditur se prodhimi për coupen e BMW-së me 534 kuaj fuqi fillon në korrik të këtij viti.

Shpërndaje në rrjete sociale