Audi e re elektrike provoi të jetë më e shpejtë se Formula E

14:35 | 21 Shkurt 2021

Audi ka vendosur të tregojë se sa e shpejtë është risia e saj elektrike e sapo zbuluar.

Gara e shpejtësisë midis Audi dhe Formula E ishte mjaft interesante. Pas timonit të Audi GT është Nico Rosberg, ndërsa Formula E drejtohet nga Lucas Di Grassi.

Me pak më shumë se 335 kuaj fuqi dhe një peshë minimale, duhen rreth 3 sekonda për të arritur 100 km/h.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara