Google ADS

Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

16:39 | 26 Dhjetor 2023
.

Baseli ka njoftuar transferimin e Benjamin Kolollit.

Skuadra zvicerane transferoi lojtarin kosovar me parametra zero.

Mbrojtësi nuk dëshiroi të vazhdonte më në Japoni me Shimizu S-Pulse, andaj edhe vendosi të rikthehej në Evropë.

“Nga Japonia në Basel: Benjamin Kololli kalon nga Shimizu S-Pulse te Rheinknie me një transfertë të lirë”, thuhet fillimisht në njoftimin e tyre.

“Ai nënshkruan një kontratë me FCB deri në verën e vitit 2025 me opsion për një sezon tjetër”.

“FCB ju mirëpret në Bazel dhe ju uron një ardhje të sigurt, Benjamin”, thuhet më tej në komunikatën e klubit zviceran. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale