Google ADS

Zbulohet formacioni i Maqedonisë, Shqipëria sulmohet me tre shqiptarë (FOTO)

12:33 | 5 Shtator 2017

Kombëtarja e Shqipërisë e zhvillon sot ndeshjen e tetë eliminatore në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Rusi 2018, përcjellë arbresh.info.

Shqipëria do të ketë punë me Maqedoninë në Strumicë në një ndeshje e cila po vlerësohet si tejet e nxehtë për faktin se për herë të parë në 23 vjet të ekzistimit të Përfaqësueses së Maqedonisë do të luhet larg Shkupit.

Dihet se ndeshjet e kaluara kanë qenë delikate andaj sonte në Strumincë, pritet ‘luftë’ e madhe në fushë.

Ndeshja nis në ora 20:45.

Shqipëria synon që ta ruaj pozitën e tretë (aktualisht ka 12 pikë) në Grupin G të cilit i prinë Spanja (19) dhe Italia 16 pikë.

Trajneri maqedonas, Igor Angelovski nuk do të bëjë asnjë ndryshim në formacion. Maqedonia do të luajë me një skemë me dy sulmues, me mesfushorët Enis Bardhi e Egzan Alioski që do të qëndrojnë pas dy sulmuesve.

Dimitrievski do të jetë në portë, mbrojtësi  nga Gostivari Visar Musliu do të luajë ndeshjen e dytë rresht në formacion, në krah të Darko Velkovskit e Kire Ristevskit në mbrojtje. /arbresh.info/