Zbulohet biseda interesante mes Benzema-s dhe Mendy-t: Mos ia paso topin Vinicius, ai po luan kundër neve

12:44 | 28 Tetor 2020

Sulmuesi i Real Madrid-it, Karim Benzema dje arriti të shënoi gol në përballjen ndaj Borussia Monchengladbach (2 – 2).

Mirëpo, ajo që ishte interesante është se francezi pas pjesës së parë kërkoi nga Ferland Mendy të mos ia pasojë topin bashkëlojtarit Vinicius Junior, transmeton portali arbresh.info.

Benzema-s nuk i ka pëlqyer loja e Vinicius-it, andaj ia bëri me dije Mendy-t të mos ia pasojë topin.

“Ai (Vinicius) bën çfarë dëshiron. Vëlla, mos luajë me të. Ai është duke luajtur kundër nesh”, ishin fjalët e Benzema-s.

Pas zëvendësimit të Vinicius-it me Eden Hazard-in, Real Madrid-i arriti të shënojë dy herë për të fituar një pikë./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara