Ylli i Barcelonës u pa duke qarë në makinë pas barazimit me Cadiz në La Liga

13:48 | 22 Shkurt 2021

Ylli i Barcelonës, Clement Lenglet, u pa duke qarë në makinën e tij pas barazimit 1-1 të klubit në La Liga me Cadiz të dielën. Përfaqësuesi i Francës po kalon një kohë të mundimshme në Nou Camp. Dhe rezultati do të thotë që skuadra e Ronald Koeman tani përballet me një luftë të madhe për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Lenglet luajti dobët të dielën pasi Barcelona dështoi të fitonte pas humbjes së tyre 4-1 ndaj Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve në mesjavë.

Ekipi vendas kaloi në epërsi përmes Lionel Messi, i cili shënoi nga pika e bardhë në paraqitjen e tij të 506 në ligë për klubin.

Sidoqoftë, Cadiz shënoi vonë për të fituar një barazim përmes Alex Fernandez – i cili shndërroi në gol një penalti.

Ishte një natë zhgënjyese për Barcelonën dhe Lenglet, i cili bëri faull që çoi në penalti.

Një video të marrë nga tifozët tregon qendërmbrojtësin me lot në makinën e tij pas ndeshjes, transmeton arbresh.info.

Mbrojtësi mund të shihet duke fshirë sytë ndërsa tifozët u dyndën rreth automjetit, duke e fotografuar atë.

Sidoqoftë, ai nuk do të ketë shumë kohë për t’i ardhur keq për veten e tij me ndeshjen tjetër të Barcelonës që është të mërkurën në mbrëmje kundër Elche.

Ata do të duhet të kthehen te fitoret për të rritur shanset e tyre për të siguruar futbollin e Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm sepse, ndërsa ata aktualisht janë të tretët, rivalët e tyre po afrohen.

Ndërkohë, duke folur pas ndeshjes, Koeman foli për rezultatin dhe shprehu zhgënjimin e tij për lojtarët e Barcelonës që nuk arritën ta fitojnë lojën.

“Është zhgënjyese, këto lojëra duhet të fitohen dhe ne nuk e bëmë,” tha holandezi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara