Xavi komenton thashethemet se Frenkie de Jong dhe Riqui Puig mund të largohen nga Barcelona

16:11 | 27 Nëntor 2021

Xavi ka hedhur poshtë thashethemet se Frenkie de Jong mund të largohet nga Barcelona verën e ardhshme, sipas komenteve të bëra nga Fabrizio Romano.

De Jong është ndoshta aseti më i vlefshëm në Barcelonë tani, dhe media të shumta kishin spekuluar se ai mund të shitet për të lehtësuar shqetësimet financiare të klubit, Bayern Munchen dhe Manchester City janë kredituar me interes.

Holandezi nuk është lojtari i vetëm i lidhur me një lëvizje. Chelsea është përfolur se ka pëlqyer prerjen e krahut të Gavit, ndërsa Riqui Puig është i lidhur vazhdimisht me një transferim diku tjetër.

De Jong iu bashkua Barcelonës në verën e vitit 2019 nga Ajax. Nga ana tjetër, Xavi nuk është trajneri i tij i tretë te Barcelona dhe është e drejtë të thuhet se ai ka pasur vështirësi për të arritur lartësitë e pritura prej tij kur u shfaq në “Camp Nou”./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara